GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Jak jest wrzesień w Grecji? Jaka pogoda?

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Wrzesień w Grecji to jeden z lepszych miesięcy na wypoczynek i pełen relaks. Sprzyjają temu panujące wówczas warunki pogodowe czyli temperatury powietrza wahające się między 19 -28 st.C oraz temperatura wody sięgająca 26 st. C. Poza tym dość sprzyjająca jest wówczas wilgotność powietrza, która wynosi 55%. Turyści, mogą też napotkać na niewielką ilość dni deszczowych (średnio 4 dni w ciągu całego miesiąca) oraz na słoneczne godziny, których w ciągu całego dnia może być ok. 9. Wrzesień w Grecji to także przyjemnie chłodne wiatry etezyjskie (północne lub północno – wschodnie). Występują one głównie na wyspach greckich i wybrzeżu Morza Egejskiego. Wysokie temperatury łagodzi również bryza wiejąca na północnym obszarze Grecji – Kreta i okolice. Warto nadmienić też, że Grecja we wrześniu, nie przeżywa już takiego „turystycznego oblężenia”, jakie można zaobserwować chociażby w sezonie. Można wówczas znaleźć wiele wolnych miejsc na plażach czy udać się spokojnie na zwiedzanie atrakcji turystycznych. Sporą zachętą do tego, aby spędzić wrzesień w Grecji jest również to, iż panujące ceny „topnieją” a poziom obsługi hotelowej, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Warto też podkreślić, że to właśnie wrzesień sprzyja ofertom wielu biur podróży, zachęcających nas do rejsów jachtami. W czasie ich trwania można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, a także wykąpać się we wciąż ciepłych wodach Morza Egejskiego.

Jak spędzić ciekawie wrzesień w Grecji?

Pomysłów na to, jak spędzić wrzesień w Grecji, jest co najmniej kilka, ale chyba najlepsze z nich to wycieczki fakultatywne w Grecji, które umożliwiają nam dotarcie do najbardziej atrakcyjnych miejsc Wybrzeża. Dla lepszej ilustracji, podajemy przykłady programów kilku najciekawszych naszym zdaniem wycieczek tego typu: Wycieczka na Kretę – Knossos i Heraklion Knossos to miejsce owiane tajemnicą, znajdują się tu bowiem ruiny pałacu – labiryntu, w którym zamieszkiwał legendarny Minotaur – pół byk, pół człowiek; Heraklion z kolei, pozwala nam przekonać się na własne oczy, jak wyglądały ówczesne fortyfikacje obronne Grecji.

Rejs do Gramvoussa

Gramnoussa to niezamieszkała wyspa grecka, na której znajdują się między innymi: laguna Balos – z lazurową wodą i możliwością kąpieli, nurkowania oraz plażowania oraz dobrze zachowana XVI-wieczna wenecka twierdza.

Wycieczka do Elafonisi

Elafonisi to jedna z bardziej malowniczych wysepek na obszarze południowo-zachodnim Krety; historycznie bardzo ważna, ze względu na fakt, iż miała tu miejsce okrutna rzeź, jakiej dokonali na miejscowej ludności w 1824 r. Turcy.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO