GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Pogoda w Grecji w sierpniu – temperatury

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Sierpień to najcieplejszy miesiąc w Grecji, gdyż temperatury powietrza w dzień wynoszą nawet 34’ C, a w nocy około 27’ C. Temperatura wody wynosi średnio 25’ C, zatem nikt nie może narzekać. Na wybrzeżach często wieje delikatny wiaterek, który przyjemnie chłodzi zgrzane ciała. Można pływać, spacerować, zwiedzać i podziwiać wspaniałe okolice. Można również wybrać się do licznych muzeum w celu poznania bogatej historii tego państwa lub też zapisać się na kurs nurkowania czy żeglowania. Możliwości są praktycznie nieograniczone i nawet najwybredniejsi nie powinni narzekać. Jeżeli te wszystkie atrakcje nam się już znudzą, to warto pomyśleć o pamiątkach dla siebie i prezentach dla bliskich, czas wybrać się na zakupy.

Zakupy i pamiątki

W Grecji znajdziemy całe mnóstwo ciekawych rzeczy do kupienia. Wszędzie pełno wyrobów z drzewa oliwnego, są to zarówno obrazki, szkatułki jak i bardziej praktyczne pomoce kuchenne: deski do krojenia, łyżki czy chochle. Ciekawe są również ręcznie haftowane obrusy, serwety, ręczniki i pościel. Można też kupić coś z biżuterii, gdyż na przydrożnych straganach jest jej całe zatrzęsienie, począwszy od tej zwykłej w niskich cenach, po bardziej wyszukane, kunsztowne cacka. Wielu turystów kupuje też tradycyjne produkty spożywcze, takie jak: ser feta, oliwki, oliwę, wino czy też wódkę anyżową. Wszystko zależy od naszego gustu i od zasobności portfela.

Ceny i waluta

Od 2002 roku obowiązującą walutą w Grecji jest euro, choć ostatnie wydarzenia polityczne pokazują, że nie potrwa to już zbyt długo i Grecja wyjdzie ze strefy euro. Jak będzie, czas pokaże, na dzień dzisiejszy skoncentrujmy się jeszcze na euro. Pamiętajmy o tym, że wjeżdżając na teren Grecji musimy mieć przy sobie minimum 25 euro od osoby na każdy dzień pobytu. Bez problemu można wszędzie płacić kartami płatniczymi, tylko pamiętajmy, że do każdego zakupu doliczany jest podatek w wysokości 2% ceny, choć nie jest to wykazane na rachunku w sklepie. Ceny różnią się w nieco w zależności od regionu, w miejscach gdzie jest duży ruch turystyczny jest zawsze drożej. Poniżej ceny kilku podstawowych artykułów:

  • chleb: 1 euro
  • piwo: 1,5 euro
  • ser feta, 1kg: 5 euro
  • kawa: 1 euro
  • pizza: 8 euro.

INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO