GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Santorini- pogoda, ciekawostki i co warto zobaczyć na wczasach

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Santorini to powulkaniczna wyspa, która położona jest na Morzu Egejskim i należy do Grecji. Powstała w wyniku olbrzymiej erupcji wulkanu, który został częściowo zatopiony. Jego odnogi stanowią cały archipelag wysp, który nosi taką samą nazwę. Miejscowości które potem tu powstały są naprawdę przedziwne. Lawa wulkaniczna uformowała niecodzienne formy skalne, które sprawiają, że okolice Santorini są naprawdę niepowtarzalne.

Wczasy w Santorini- kiedy warto pojechać, pogoda Klimat na wyspach Santorini jest bardzo łagodny. Charakteryzuje się on ciepłym i suchym latem, oraz ciepłymi zimami, deszcze nie są tak obfite jak na wybrzeżu czy w centrum. Dlatego też praktycznie o każdej porze roku warto tam pojechać i zobaczyć te cuda, które stworzyła przecież sama natura. Jeżeli marzy nam się opalanie na wielokolorowych plażach czy też kąpiel w morzu, to warto wybrać się do Santorini w miesiącach wiosennych lub letnich, gdy temperatury powietrza są naprawdę wysokie. Ze względu na małą ilość opadów deszczu powietrze jest przejrzyste, suche i nie odczuwa się mocno wysokich temperatur.

Ciekawostki i co warto zobaczyć?

Turyści ściągają do Santorini głównie ze względu na niezwykłe krajobrazy. Naprawdę kontrasty pomiędzy białymi domkami, przedziwnymi kształtami zboczy, czarnymi plażami i lazurowym morzem są niezwykłe. Choć niewątpliwie nawet dla samych krajobrazów warto tam pojechać, jednak gdy będziemy już na miejscu to warto zobaczyć także inne ciekawe miejsca, między innymi:

  • cypel z ruinami starożytnych zabudowań i klasztorem Profitis \
  • stacja NATO
  • czerwona plaża i wiele innych.

INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO