GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Najlepsze porady dla turystów wybierających się na wczasy do Grecji

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Grecja zachwyci licznymi walorami nawet tych najwybredniejszych. Wspaniałe plaże, które ciągną się kilometrami, ekskluzywne zaplecze turystyczne, liczne imprezy oraz niesamowite zabytki, które pamiętają czasy starożytne, to tylko niektóre z atrakcji tego niezwykłego miejsca. Przez wiele miesięcy w roku jest tam naprawdę bardzo ciepło, a sezon turystyczny trwa od czerwca do października.

Co ze sobą zabrać?

W sumie w Grecji bez problemu kupimy wszystko na miejscu. Jednak pakując wakacyjną walizkę, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, tak aby w razie potrzeby mieć wszystko pod ręką. Zatem oprócz odpowiedniej do pogody odzieży, pamiętajmy o zabraniu kosmetyków i podstawowych leków. Te ostatnie przydadzą się zwłaszcza gdy podróżujemy z małymi dziećmi. Na pewno warto zabrać leki chroniące florę bakteryjną, przeciwbólowe, przeciwzapalne i środki opatrunkowe. Oczywiście nie wolno również zapomnieć o wszelkich lekach na receptę, które są stale przyjmowane przez dzieci i dorosłych. Warto przy tym zabrać ze sobą zaświadczenie od lekarza o konieczności przyjmowania danych leków, tak aby nie mieć kłopotu na granicy.

Przydatne informacje.

W Grecji obowiązującą walutą jest euro. W całym kraju jest wiele kantorów i banków, tak więc walutę wymienimy bez problemu praktycznie wszędzie. Uważajmy w szczycie sezonu na drobnych kieszonkowców, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest dużo turystów: podczas zwiedzania zabytków, w środkach komunikacji miejskiej i we wszystkich miejscach gdzie są duże skupiska ludzkie. Nigdy nie spacerujmy po zmroku poza ośrodkami, a na wszelkie wycieczki wybierajmy się zawsze w większych grupach.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO