GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Pogoda w Grecji w listopadzie.

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Chcąc określić to, jak wygląda listopad w Grecji, można posłużyć się słowami z piosenki (Pod Budą – Moje dwie Ojczyzny): „Jest taki kraj na południu gdzie wyspy toną w błękitach (…) i zawsze dźwięczy muzyka Jest taki kraj wiecznej wiosny pachnący wiatrem i morzem…” Oznacza to, że przybywających także w listopadzie tam turystów, przywita średnia temperatura powietrza wahająca się wówczas w między 11 – 17 st. C – Rodos i Ateny oraz 12-19 st.C na pozostałym obszarze kraju. Spędzając listopad w Grecji można też liczyć się ze sporym ochłodzeniem wody – temperatura, jaką mogą nas wówczas przywitać wody Morza Egejskiego, wahają się w granicy 19-20st. C. Najtrudniejsze warunki pogodowe, mogą napotkać wówczas Ci, którzy spędzają koniec listopada w Grecji – wtedy bowiem rozpoczyna się pora deszczowa, którą charakteryzuje duża ilość dni deszczowych.

Gdzie spędzić listopad w Grecji?

Chcąc spędzić w miarę atrakcyjnie listopad w Grecji, najlepiej udać się wówczas na jedną z bardziej popularnych wysp greckich jaką jest Kreta. Ma to związek z faktem, iż panujące wówczas temperatury powietrza wahają się w przedziale między 13 – 21 st.C, zaś temperatura wody sięga 21 st.C.

Decydując się na zwiedzanie wyspy w listopadzie, możemy odwiedzić następujące ciekawe miejsca:

  • Stalis (Stalida) – jest to niewielka wypoczynkowa miejscowość znajdująca się na Północnej Krecie. Funkcjonuje ona jako dość nowoczesny kurort, który ożywa głównie wieczorami, kusząc licznymi barami i restauracjami, oferującymi nie tylko smaczną kuchnię, ale bardzo często muzykę na żywo; w takich miejscach nie sposób się nudzić.
  • Heraklion to największe miasto na Krecie (jednocześnie jej stolica). Znajdują się tu liczne pamiątki świadczące o pobycie Nikosa Kazantzakisa – autora słynnego dzieła „Grek Zorba”.
  • Jaskinia Diketon Andron to miejsce, w którym podobno urodził się Zeus. Główna jej komora liczy sobie 70 m długości. Jaskinia znajduje się w centralnej części Krety.
  • Hersonissos stanowi swego rodzaju centrum rozrywkowe Krety. Znajduje się tu najwięcej dyskotek, barów i restauracji, które tętnią życiem niemal przez całą dobę. Można też odwiedzić znajdujący się tam park wodny z licznymi atrakcjami.
  • Płaskowyż Lassithi z zabytkowymi wiatrakami, które odpowiedzialne były za dostarczanie mieszkańcom zapasów wody. Jest to jedno z bardziej zielonych miejsc na Krecie.

INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO