GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Pogoda w lipcu w Greci - temperatury

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Lipiec w Grecji dedykowany jest głównie miłośnikom prawdziwych tropików, gdyż panują wówczas bardzo wysokie temperatury powietrza, które sięgają średnio 20 – 32 st.C a w niektórych miejscach (głównie Południe Grecji) mogą przekroczyć nawet 40 st.C.

Wtedy też panuje dość sprzyjająca temperatura wody, sięgająca średnio 22-25 st.C. Osoby, które planują spędzić lipiec w Grecji, muszą być przygotowane nie tylko na bardzo wysokie temperatury, ale również na zatłoczone plaże i bardzo wysokie ceny. Wszystko to ma związek z faktem, że to właśnie wtedy rozpoczyna się szczyt sezonu turystycznego w Grecji. Grecja w lipcu to także dużo wyższy standard świadczonych przez lokalne hotele usług. Ma to związek głównie z natłokiem turystów, którzy raz zachęceni doskonałymi warunkami, z pewnością powrócą tu jeszcze nie raz, a na pewno zareklamują Grecję znajomym.

Lipcowy meltemi

Sporym „ułatwieniem” dla turystów, którzy pragną spędzić lipiec w Grecji, jest pojawiający się wówczas na obszarze kraju meltemi czyli przyjemny, aczkolwiek dość silny i chłodny wiatr z północy. Najczęściej pojawia się on w południe. Najsilniej wieje w ciągu dnia, zaś niemal zupełnie cichnie o zmroku. Meltemi określany jest jako wiatr wielodniowy – oznacza to w praktyce, że może on nie ustawać od 3-ech do 10-ciu dni. Jego zbawiennym wpływem, jest nie tylko wyraźnie odczuwana przez plażowiczów i żeglarzy ulga, ale również obniżenie wilgotności powietrza oraz znaczne poprawienie widoczności na morzu. Warto przy tym podkreślić, że ma on też udział w wytwarzaniu wysokich – sięgających nawet 5-ciu metrów – fal morskich. Te najwyższe powstają najczęściej między Cykladami a archipelagiem Dodekanezu.

Co robić w lipcu w Grecji?

Możliwości – wbrew pozorom – jest wiele. Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się piękne greckie plaże. Nie chodzi tu jednak tylko i wyłącznie o wylegiwanie się na cieplutkim piasku czy relaksowanie na leżaku. Otóż lipiec w Grecji, to również świetna okazja do aktywności związanej z wodą. Mowa tu o takich atrakcjach jak: windsurfing, skutery wodne, narty wodne, wypożyczalnie łódek czy rowerów wodnych i oczywiście nurkowanie. Otworem stoją też przed nami wszelkie greckie lokale rozrywkowe typu: bary czy tawerny. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że w lipcu większość z nich przeżywa prawdziwe oblężenie.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO