GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Pogoda w kwietniu w Grecji i aktualne temperatury

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Kwiecień w Grecji jawi się jako dość ciepły i sprzyjający aktywności turystycznej miesiąc. Temperatury powietrza w marcu na obszarze Grecji wahają się w granicach 12 st.C -19 st.C. Można więc już pomału odwiedzać plaże greckie i cieszyć się z atrakcyjnych widoków, budzącej się do życia przyrody. Panująca wówczas temperatura wody waha się w granicach 17 st. C – 18 st. C. Dużo cieplej zaczyna robić się pod koniec kwietnia, kiedy to temperatura powietrza wzrasta i osiąga granice między 20 st. C – 22 st. C, zaś temperatura wody sięga wówczas blisko 19 st. C. Omawiając kwiecień w Grecji, należy też podkreślić, że to właśnie wtedy rozpoczyna się najlepszy okres na wyjazd do Grecji. Trwa on od kwietnia do czerwca.

Gdzie najlepiej spędzić kwiecień w Grecji?

Na wczasy w Grecji w kwietniu, najlepiej udać się na Kretę. Jest to jedna z najpiękniejszych, największych a przy tym najbardziej znanych greckich wysp. Jej główna wizytówka to piękne plaże oraz fakt, że sezon letni rozpoczyna się tam już w marcu… Największą atrakcją tego miejsca jest zaś malowniczy wąwóz Samaria. Znajduje się on na obszarze Gór Białych, które swoją nazwę zawdzięczają swoim białym wapiennym szczytom. Wyprawa nim to nie lada gratka, tym bardziej, że jest to najdłuższy wąwóz w Europie. Wstęp na obszar wąwozu jest płatny a cena za bilet dla osoby dorosłej wynosi ok. 5 euro. Dla lepszego bezpieczeństwa turystów, którzy tłumnie tam przybywają, organizowane są wycieczki turystyczne po wąwozie Samaria. Cała wyprawa rozpoczyna się mniej więcej na wysokości 1235 m. n.p.m. i ciągnie przez blisko 18 km w dół. Po drodze towarzyszą nam malownicze widoki oraz atrakcyjne ruiny osady Samaria czy też obiekt o nazwie strażnica św. Mikołaja. Miłośnicy pięknych widoków, z pewnością ucieszy fakt, że na trasie znajdują się liczne tarasy i punkty widokowe, dzięki którym lepiej zapoznajemy się z pięknem całej wyspy. Zanim jednak udamy się w naszą podróż, warto mieć na uwadze fakt, iż droga do i z wąwozu, jest dość trudna i bardzo kręta. Aby poradzić sobie z tym wyzwaniem, należy mieć ze sobą wygodne obuwie trekkingowe oraz butelkę na wodę – w trakcie podróży można zawsze zatrzymać się przy specjalnych stacjach wodnych, a jest ich około 6-ciu. Całkowity czas podróży to ok. 5-6 godzin.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO