GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Kreta – pogoda, co warto zobaczyć na Krecie na wczasach

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Zdawać by się mogło, że Kreta od zawsze piastowała czołowe miejsca na listach najpopularniejszych europejskich kierunków letnich wypraw. Nic w tym dziwnego bowiem Kreta to największa z greckich wysp. Skąpa roślinność na większości obszarów wyspy, jak i kamieniste wybrzeże z licznymi i szerokimi plażami to znaki rozpoznawcze tej wyspy. W tym miejscu warto też wspomnieć, że na Krecie nie brak też pasm górskich, z których trzy największe to góry Idajskie, Białe i Thriptis.

Pogoda na Krecie

Kretę bez wątpienia zaliczyć możemy do jednej z cieplejszych wysp greckich. Jej średnie temperatury powietrza w okresie zimowym wahają się między 9 a 16 stopni Celsjusza. Wiosna i jesień rozpieszcza greckich turystów temperaturami rzędu 20 stopni Celsjusza, z kolei upalne lato cechują średnie dzienne temperatury dochodzące do 29 stopni Celsjusza. Temperatura wody na Krecie drastycznie różni się w poszczególnych porach roku i tak na przykład w porze letniej woda może mieć nawet 25 stopni Celsjusza, z kolei w zimie i na początku wiosny jedynie 16 stopni Celsjusza. Jeśli by analizować średnią ilość godzin nasłonecznienia w ciągu doby i porównywać z ilością dobowych opadów to rzec by można, że owe wartości mają się do siebie odwrotnie proporcjonalnie, co chyba nie dziwi nikogo.

Kreta i jej atrakcje

Jedno jest pewne – atrakcji turystycznych na Krecie nie brakuje. Odwiedzający wyspę w większości przypadków zaczynają swoje wyprawy od wizyty na licznych ruinach pałaców minojskich. Podziwiać je możemy między innymi w Knossos oraz Malii. Na uwagę zasługują także wąwozy z wiodącym prym wąwozem Samaria. Będąc na Krecie i wybierając się na wycieczkę po wyspie pamiętajmy także o Cretaquarium. Ten stary budynek będący niegdyś wojskową bazą dziś przyciąga turystów licznymi akwariami w których podziwiać można ryby z akwenów Morza Śródziemnego.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO