GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Korfu- pogoda, ciekawostki i co warto zobaczyć na wczasach na Korfu

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Wyspa Korfu należy do archipelagu wysp jońskich i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Grecji. Przyciąga co roku całe rzesze turystów i ta liczba z każdym kolejnym rokiem wciąż rośnie. Przyciąga głównie jej malowniczy i specyficzny wygląd, a także wyjątkowe walory klimatyczne, które mają działanie lecznicze. Ze względu na dużą ilość lasów i gajów oliwnych, powietrze jest niezwykle czyste i aromatyczne. Teren jest górzysty, co również wpływa na wysoką jakość powietrza, a w połączeniu z bryzą morską sprawia, że jest ono nie tylko czyste ale przede wszystkim zdrowe.

Korfu- klimat i pogoda

Wyspa Korfu jest w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego i górskiego. Zatem nawet w środku lata gdy temperatury przekraczają często 30’ C, nie odczuwa się tego zbytnio, gdyż lekki wiaterek z nad morza przyjemnie chłodzi, a typowo górskie powietrza orzeźwia. Dodatkowo pod wpływem wysokich temperatur olejki eteryczne z drzew zostają uwolnione i na całej wyspie czuć zapach drzew oliwnych, pomarańczowych i sosnowych. Zimy w tym regionie są bardzo łagodne a temperatury bardzo rzadko spadają poniżej zera. Przeważnie oscylują w granicach 10-14’ C.

Ciekawostki o Korfu- co warto zobaczyć?

Korfu to jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych w Grecji. Znajdziemy tam zatem wiele ekskluzywnych hoteli, restauracji, dyskotek, pola golfowe, boiska i kluby. Jest to również idealne miejsce do nurkowania, windsurfingu i jazdy na skuterach wodnych. Ponadto wspaniałe piaszczyste plaże i ciekawe zabytki.

Warto między innymi zobaczyć:

  • Cmentarz Brytyjski
  • Rezydencja Lordów
  • Muzeum Archeologiczne
  • Muzeum Azjatyckie.

INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO