GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Grecja – pogoda i klimat

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Kąpiele słoneczne z ‘wielką historią’ w tle

chyba tak najkrócej można opisać czym są wakacje w Grecji. Ta niezwykła kraina to przede wszystkim bardzo przyjazna pogoda – pełna słońca i wysokich temperatur przez niemal okrągły rok oraz łagodny śródziemnomorski klimat czyli ciepłe, długie i suche lata z temperaturami sięgającymi 30 – 40 st. C oraz krótkie, łagodne zimy z temperaturami powyżej 0 st.C. Warto przy tym podkreślić pewną ciekawostkę, że w okresie kwiecień – listopad panująca temperatury wody w Grecji osiąga dość wysoką granicę: 20-25 st.C.

Grecja to słońce przez 365 dni w roku

to nieco przesadzony wniosek, dlatego też osoby, które planują swoje wczasy w Grecji, powinny wybrać się tu w okresie marzec – wrzesień. Dlaczego właśnie wtedy? Otóż na przestrzeni tych miesięcy panują tam ustabilizowane temperatury oraz odnotowuje się niemal całkowity brak opadów. Pozostałe miesiące to dość nieprzewidywalna aura. Zimą zaś występuje tu swoista pora deszczowa, co odstrasza głównie miłośników kąpieli słonecznych. Może być z kolei swoistym ‘zaproszeniem’ dla pasjonatów zwiedzenia. Najcieplej w Grecji jest na obszarach południowych czyli Kreta i Cyklady, zaś najwięcej opadów odnotowuje się na obszarze północno– wschodnim – okolice wyspy Korfu.

Grecja – tajemnicza i ‘egzotyczna’ zarazem

To wymarzone miejsce na wczasy dla miłośników wysokich temperatur i amatorów kąpieli słonecznych. To także idealny pomysł na wakacje dla pasjonatów historii i wszystkich tych, w których drzemie natura odkrywców. To również doskonała propozycja dla tych, którzy pragną zwiedzając, odbyć swoistą podróż kulinarną. Taka właśnie jest Grecja – kolebka Starożytności. Miejsce, które jednocześnie: zachwyca, wzbudza ciekawość i gwarantuje niezapomniane wakacje.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO