GrecjaPogoda.com - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Grecja
*** Udane Wakacje ***

Czerwiec - pogoda w Grecji w czerwcu – temperatury

Autor: Tamara Rosłon - wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu GrecjaPogoda.com
Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Grecja Pogoda

Czerwiec to idealny wręcz miesiąc na urlop w Grecji. Nie ma jeszcze zbyt wysokich upałów, jednak jest wystarczająco ciepło aby można było kąpać się w morzu, opalać i uprawiać sporty wodne. W Grecji są przecież jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, zatem grzechem było by wręcz nie korzystać z ich uroków. Temperatury w czerwcu wynoszą około 30’ C w dzień i około 25’ C w nocy. Deszcze praktycznie nie występują, oczywiście jest możliwe lekkie zachmurzenie jednak nie są to zazwyczaj chmury deszczowe. Jeżeli znudzi się już nam opalanie i brodzenie w morskich falach to wybierzmy się do restauracji aby zasmakować w tradycyjnej greckiej kuchni.

Kuchnia grecka

Podstawą kuchni greckiej są owoce morza, ryby, świeże warzywa i owoce. Dania kuchni greckiej są lekkie, smaczne i bardzo zdrowe. Jest to bowiem jedna z najzdrowszych kuchni na całym świecie i może być swoistą receptą na długowieczność. W każdej niemal potrawie greckiej znajdziemy oliwki i świeżą oliwę, którą polewa się nawet pieczywo. Oliwki prosto z drzewa dodaje się do sałatek, a oliwa z nich służy praktycznie do wszystkiego. Jeżeli chodzi o napoje to Grecy najczęściej popijają mrożoną kawę i młode wina.

Jak dotrzeć do Grecji?

Do Grecji najszybciej dostać się samolotem, które wylatują z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Są to loty bezpośrednie do Grecji i trwają około 3 godzin. Największe lotniska w Grecji są w miejscowościach: Ateny, Salonik i Chania. Na lotniskach bez problemu można wynająć samochód lub też można podróżować autokarami. Oczywiście można również pojechać do Grecji własnym samochodem, jednak taka podróż bywa dość męcząca i niebezpieczna.


INNE PORADY DLA TURYSTÓW W GRECJI


Ciekawe linki:


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny
za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO